EURO PALET


Euro palet, Avrupa Palet Birliği tarafından belirtilmiş standartlardaki paletler olup, 80x120 cm, 100x120 cm, 120x100 cm ve 60x80 cm tipleri bulunmaktadır. Yaygın kullanımdaki 80x120 cm’lik Euro palet 80 parça tahtadan oluşmakta olup, yaklaşık 35 kg ağırlığında, 45.234 dm3, yayılı yük taşıma kapasitesi 1500 kg’dır. EUR/EPAL-palet belirlenmiş standartlı tahtadan yapılmış olup 78 özel çivi ile tutturması standart olarak belirlenmiştir ve standart dış ölçüleri 1200 mm x 800 mm x 144 mm olarak tespit edilmiştir. Euro Paletin en önemli özelliği çevreci olması olup, sonuçta tekrarlı ve tamir edilerek kullanılabilmesi nedeniyle maliyeti de düşüktür. Standart olması her yerde ve her sektörde kullanılabilmesine olanak verdiğinden, toplanarak daha ucuz bir bedelle tekrar satışa sunulabilmektedir.

EURO Palet Çeşidi Ölçüleri (mm)
EURO Palet (standart) 800x1200
EURO 2 Palet 1200 x 1000
EURO 3 Palet 1000 x 1200
EURO 6 Palet (1/2 Palet) 800x600

Sıfır ve İkinci el palet çeşitlerimiz..


Sıfır ve İkinci el palet çeşitlerimiz..

İHRACAT KAFES - SANDIK


İşletmeler taşıma aşamasında ürünlerinin kontrolünü ve güvenliğini sağlamak amacı ile ahşap sandık seçeneklerinden yararlanıyor. Bu tür araç ve gereçler ile hem daha çok malzemenin aynı anda taşınması ya da depolanması sağlanır, hem de pratik ve hızlı işlem yapıldığı için zamandan ve işçilikten tasarruf edilir. Bu noktada da sektörü ne olursa olsun işletmeler ihtiyaç duydukça sandık ya da palet ürünlerimizi değerlendirmektedirler.

Kontraplak Sandık, Kafes Sandık, Ahşap Sandık, Katlanır Kontraplak Sandık, Osb Sandık, Katlanır Yığma Sandık gibi birçok çeşitleri bulunmaktadır.

HURDA PALET


Hurda paletler, hasar görmüş ve onarılmadığında kullanılması mümkün olmayan paletlerdir veya palet parçalarıdır. Sedef AMBALAJ daha yeşil ve yaşanılabilir bir dünya için, çocuklarımıza aydınlık bir gelecek bırakmak adına hammaddelerin yeniden kazanım yöntemiyle, doğal güzelliklerimizin korunmasını sağlamaktır.

PLASTİK PALET


Plastik Paletler, ahşap paletlere göre daha uzun servis ömrü olması, hafif olması ve daha dirençli olması nedeniyle kullanılmaktadır. Plastik paletler nakliye ve işçilik masrafları ayrıca sterilize edilmeme özelliği ile maliyet tasarrufu sağlamaktadır. Kullanışlı ve kalıcı bir kullanım sunmaları ile birçok sektör tarafından talep ve tercih edilen ekipmanlar arasında yer almaktadır. Plastik malzemeden üretilen bu ürünler; plastiğin çabuk şekle girmesi, kalıplara kolaylıkla dökülebilmesi, seri üretim yapılabilmesi, sağlam bir yapıya haiz olması ve çok fazla ağır olmamaları ile birlikte plastik paletler palet modelleri arasında ön plana çıkmaktadırlar. Plastik paletler, darbelerden etkilenmemeleri sayesinde diğer palet modelleri ile kıyaslandıklarında daha yaygın bir kullanım ağları bulunmaktadır.

Sıfır ve İkinci el palet çeşitlerimiz..

METAL - HURDA ALIM SATIM


Firmamız; Paslanmaz Hurda, Demir Hurda, Naylon-Karton Hurdası, Kablo Hurda, Alüminyum Hurda, Sarı-Bakır Hurda, Plastik Hurda ve İkinci El Malzeme Alım-Satımlarınızı güncel kur üzerinden alım yapmaktadır.

ATIKLARI ALIYORUZ Hurda diye tabir ettiğimiz geri dönüştürülebilecek atıklarınızı bir telefonla gelip siz nerden derseniz oradan alıyoruz ve hurdanızın değerini size ödüyoruz.

ATIKLARINIZ İŞLİYORUZ Almış olduğumuz atıklarınızı (hurdanızı) işlemek için sıralara ve bölümlere ayırıp istifleyip fabrikalara ulaştırıyoruz.

DOĞAYI KORUYORUZ Atıklarınız hem siz değerli müşterilere maddi kazanç sağlarken bir de geri dönüşüme uğrayarak doğaya katkı sağlıyoruz.